Tamburlu Granitlerin Peyzajda Kullanımı

tamburlu granit

Peyzaj sektörünün vazgeçilmez unsuru olan doğaltaşlar bahçe ve park alanlarında karşımıza birbirinden farklı işlemlerden geçerek kendilerine yer buluyorlar. Bazalt, granit, andezit, kayrak taşları ve tamburlu taşlar nitelikli projelerin nadide ürünleri haline geldi.

Yapısal peyzajın son dönemlerde yapay taşlardan koparak doğal taş sınıfını ön plana çıkaran projeleri ülkenin birçok şehrinde kendini ortaya koymakta. Sadece özel projelerde değil aynı zamanda belediyelerin park bahçe işlerinde de sıklıkla tercih edilen doğal taşlar kimi zaman zeminlerde, kimi zaman duvarlarda kimi zaman da parklar ve röfüjlerde sıklıkla tercih edilmekte. Özellikle sektörün büyümesine katkı sunan bu doğal taş çeşitleri aynı zamanda uzun yıllar dayanım ve doku özelliklerini koruması açısından da ortaya ayrıca ekonomik bir tablo koyuyor.

Granit, andezit, bazalt, traverten, dolomit, kuvars, onyx, kayrak taşı, tamburlu granit gibi ürünler peyzaj yapılacak alanlarda tercih edilen doğal taşlar arasında yer almaktadır. Görsel açıdan ortaya koyduğu şıklığın yanı sıra doğal bir görüntü de ortaya koyan doğal taşlar genellikle ülkemiz kaynaklarından elde edilmektedir. Beton ve tuğla ürünlere göre kullanıldıkları alanlarda daha dayanıklı ve doğa ile uyumlu görünen bu ürünler değişik şekillerde peyzaj alanlarının vazgeçilmezleri olmuşlardır.