Bursa Dolomit Taşı

tamburlu dolomit

Bursa Dolomit Taşı

Bursa dolomit taşı Bursa bölgesinde her alanda kullanılan yaygın bir taş çeşididir. Bu taşın şık görüntüsü ve kullanışlı olması onu tercih edilebilir kılmaktadır. Dolomit taşının genel olarak birçok alanlarda  kullanılan önemli bir taştır. Beyaz dolomit taşları kalsiyum ve magnezyum içeriğine sahip olan  karbonat birleşiminden oluşur. Ülke geneli peyzaj amacı ile kullanılmakta olan en değerli taş olarak nitelendirilmektedir. Hoş bir görüntüye sahip olan ve sıkı taban yapısı nedeni ile beyaz doğal taş arasında tamamen ön plana çıkmaktadır. Dolomit taşında değişik renk ve modellere sahip olan mermer çeşitleri arasında en çok beyaz renk talep görülmektedir. Bu nedenle de bu dekoratif taşlar tamamen iç ve dış mekan projelerinde tercih edilmektedir. Bu taş sanayi alanından dekorasyon alanlarında çok farklı kullanım alanlarına sahiptir. Buna ek olarak değişik ölçülerde üretilmiş olan.

 

Dolomit Taşı Nerelerde Kullanılır?

Tamburlu dolomit taşının kullanıldığı alanlar oldukça yaygındır. Bu taş çeşitlinin kullanışlı olması gereği her alanda kullanım imkanı sağlamasına sebep olmuştur. Bahçe düzenlemesinde ve peyzajları amacı için en çok kullanılan ve tercih edilen bu beyaz tamburlu dolomit taşı oldukça şık bir görüntüye de sahiptir. Bahçe taşı olan bu taş çeşidi ağaç ve bitki diplerinde de dekoratif amaçlı olarak bahçe süsleme amaçlı kullanılmaktadır. Bahçede kullanılacak olan bu dolomit taşı peyzaj taşları ve ağaç ve bitki diplerine konulmasının bir diğer sebebiyse toprağı direkt olarak güneş ışınlarından korumak maksatı ve toprağın çok daha uzun süre nemli kalmasını da sağlamaktadır. Bahçe ve diğer alanlarda ise dekoratif taş ve kaya peyzaj düzenlemesi ile bitkilere yer veya zaman ayıramayan bireyler için iç açıcı alternatif taşlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Dolomit Taşı Fiyatları

Dolomit taşı fiyatları farklılık göstermektedir. Farklılığa neden olabilecek birçok önemli etken bulunur. Dolomit taşı aksesuar olarak şık bir görüntüye sahip olması nedeni ile her alanda kullanılabilir bir yapıdadır. Bu nedenle fiyat olarak da cazip geldiği için tercih edilmektedir. Bahçelerde çamurlu olan her türlü alanlara da rahatlıkla kullanılmaktadır. Yapısı gereği doğal malzemelerden üretilen bu dolomit taşı üretim aşamasında kimyasal hiçbir madde kullanılmamaktadır.

 

 

Tags: , ,