Bahçe Dolomit Taşı

Balıkesir Dolomit Taşı

Balıkesir Dolomit taşı Balıkesir ilinde yaygın kullanılan önemli bir taş türüdür. Hem dekoratif hem de işlevsel alanı yaygın olan bu taş çok sık tercih edilmektedir. Peyzaj çalışmaları yapılırken, doğal taş her zaman tercih edilmektedir ve bu taşlardan birisi de dolomit taşı türüdür. Peyzaj düzenlemeleri yapılırken, süsleme amacı ile kullanılan ve en sık tercih edilen en iyi taşlardan olan dolomit taşı, kullanıldığı her alanda şık bir görüntü sağlayacaktır. Bahçe ve peyzaj çalışmaları yapılırken, diğer doğal taşlar ile birlikte kullanıldığı zaman istenilen görüntüye çok daha kolay ulaşılabilmek mümkün olacaktır. Düzenleme çalışmaları yapıldığı zaman hazırlanan bütün projeler ile bina çevreleri, bahçe ve yaşam alanları bu taş türü ile rengarenk yapılabilir. Peyzaj mühendislik çalışmaları yapılırken vazgeçilmez haline gelen taş türlerinden birisi dolomit taşları olarak bilinir. Süsleme aracı olarak kullanılmış olduğu için istenilen desen çok daha kolay oluşturulacaktır.

 

Dolomit Taşı Hangi Çeşitlerden Oluşur?

Peyzaj çalışmaları yapılırken ve çeşitli dekoratif çalışmalarda kullanılan dolomit taşı birden fazla çeşide sahiptir. Dolomit taşı çeşitleri sayesinde yapılacak olan bütün çalışmalar çok daha kolay yapılabilmektedir. Dolomit taş çeşitleri şu şekildedir;

  • Beyaz dolomit taşı
  • Sarı çizgili Dolomit taşı
  • Bordo dolomit taşı

Dolomit taş türleri tamamen doğal taşlardan oluşmaktadır. Aynı zamanda farklı renk ve boyutlardan oluşmaktadır. Boyuta göre ayrılarak, dekorasyon amacı ile kullanılacağı yerlere göre tercih edilir. Dolomit taşı çeşitlerinin boyutları birbirinden farklı olmaktadır ve kullanım alanları farklı olabilir.

 

Dolomit Taşı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dolomit taşı alırken dikkat edilmesi gereken kriterler oldukça basittir. Bu taş tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken özellikler oldukça kısıtlıdır. Dolomit taşı satın alınırken ilk olarak taşın hangi alanda kullanılacağı belirlenmelidir. Belirlendikten sonra alanın genişliği dikkate alınmalıdır. Dekorasyon yapacağınız alanda dolomit taşının kullanılacağı alan uygun ise tercih etmeniz gerekmektedir. Daha sonra taşın kullanılacağı mekana göre dolomit taşı boyutu belirlenmelidir. Bu küçük kriterlere uyum sağlayarak taş tercihini yapabilirsiniz. Aynı zamanda kısa sürede kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

 

Tags: , , ,