1 metrekareye ne kadar dolomit gider

Kırıntı ve çakıllar peyzaj dolgu malzemeleridir. Çakıl taşları yuvarlanır, bir tamburda yuvarlanır, büyük kırıntılar . Taşlar birbirine çarpıyor, döndürülüyor, siliniyor – ve pürüzsüz ve yuvarlak oldukları ortaya çıkıyor. Mermer, granit, serpantinit ve doğal kökenli – doğal nehir kuvarslarından yapılmış çakıllarımız var. Kırıntılar gibi çakıllar, taşın türüne bağlı olarak 7-15, 10-20, 15-25, 20-40, 25-40, 40-60, 40-80, 60-100 mm fraksiyonlara ayrılır. Peyzaj için küçük taş da fabrikamızdan satın alınabilir.

Arnavut kaldırımı da sadece çok büyük boyutta bir çakıl taşıdır. Arnavut kaldırımlı kesirler – 50-100 veya 100-300 mm.

Çakıl taşlarının uygulanması:

Çakıl taşları hem iç hem de dış mekanlarda dekoratif öğeler oluşturmak için kullanılır. İç mekanda en yaygın kullanım, çeşitli nişleri beyaz çakıl taşları (en popüler seçenek), saksılarla doldurmaktır ve bu malzeme akvaryumlar için de kullanılır.

Sokakta çakıl taşları, taş döşemelerin bilinci, yolların tahsisi, çiçek tarhları ve peyzaj tasarımının diğer unsurları için bir dolgu olarak kullanılır. Bahçe için dekoratif çakıl taşları belki de peyzaj tasarımcılarının bize gelen en popüler isteğidir.

Bir geogrid kullanırken, peyzaj yolları ve hatta arabalar için park yerleri oluşturmak için çakıl taşları kullanılabilir, ancak bu tür yüzeylerin çalışma ve bakım noktalarını dikkate almanız gerekir.

Fabrikamızdan satın alabileceğiniz dekoratif çakıl taşları, bir banliyö bölgesi ve evin peyzaj tasarımı ve peyzajı için mükemmel bir çözüm olacaktır. 

Bir metrekareyi doldurmak için kaç kilogram çakıl taşı gerekir?

“Alt tabakanın” görünmemesi için metrekare başına minimum 50 kg hesaplanır. Çakıl fraksiyonlarına bağlı olarak bu hacim artabilir. Bu nedenle, örneğin 40-60 veya 40-80 gibi daha büyük bir kesir alırsanız, taşlar arasındaki büyük boşluklar nedeniyle daha fazla malzemeye ihtiyacınız olacaktır.

Asgari ambalaj nedir?

Minimum ambalaj 25 kilogramlık bir pakettir. 25m 2 ‘den geniş alanları doldurmanız gerekiyorsa , malzemeyi büyük bir torbada sipariş edebilirsiniz. Bir büyük torbada 1,2 ton olacak ve kg başına maliyet standart bir paketten daha ucuz olacaktır. Sadece teslimat maliyetini de dikkate aldığınızdan emin olun, çünkü. big-bag sadece bir manipülatör ile nesneye getirilebilir.

Çakıl taşları ne dökülür? Herhangi bir temele ihtiyaç var mı?

Temel olarak, jeotekstiller (spunbond) kullanmak en iyisidir – bu, suyun geçmesine izin veren, ancak yabani otların çimlenmesine izin vermeyen özel bir kumaştır.

Kaynak: Dolomit

Tags: , ,